Luistervink Stories Boekelys

 

Video voorlesings

  1. ‘n Dapper daad – Thomas Locker
  2. ‘n Maat vir Mayedwa – Marjorie van Heerden
  3. ‘n Monster in die tuin – Marjorie van Heerden
  4. ‘n Nuwe bed vir Alexia – Marjorie van Heerden
  5. ‘n Onvergeetlike oggend – Robert McKlosky
  6. ‘n Vis is ‘n vis – Leo Lionni
  7. Alexander en die opwenmuis – Leo Lionni
  8. Alfons se kordaatstuk – Inga Moore
  9. Andries en die leeu – James Daugherty
  10. Barbara en die waaierstertmuis – Ursula en Celestino Piati
  11. Bimbulli – Mira Lobe
  12. Bloubessies vir Sally – Robert McKlosky
  13. Boontjie se loontjie – Wanda Gag
  14. Botteraas – Gunther Komnick / Freda Linde
  15. Daar diep in die see – Hester Heese
  16. Die appel – Marlene Reidel
  17. Die drie ramme rof – Paul Galdone
  18. Die drie varkies – Paul Galdone
  19. Die Een groot Bruin Beer – Marjorie van Heerden
  20. Die eendjies kom – Robert McCloskey
  21. Die gelukkige leeu – Roger Duvoison
  22. Die geskiedenis van Moeder Babbelkous
  23. Die goeie draak van Sam Ling Toi – Glen Dines
  24. Die jagter en sy hond – Brian Wildsmith
  25. Die klein rooi rekenaar
  26. Die Leeu en die Rot – Brian Wildsmith
  27. Die lui beer – Brian Wildsmith
  28. Die Meulenaar, sy seun en die esel – Brian Wildsmith
  29. Die mooiste perde – Elizabeth vd Merwe
  30. Die Muisboot – Paddy Bouma
  31. Die Noordewind en die Son – Brian Wildsmith
  32. Die Paddas – Leo Lionni
  33. Die perd op die heuwel – Thomas Locker
  34. Die probleem met oupa – Babette Cole
  35. Die rooi bantam – Louise Fatio en Roger DuVoisin
  36. Die rooi tapyt – Rex Parkin
  37. Die ryk man en die skoenmaker – Brian Wildsmith
  38. Die slim skrynwerker – RW Alley
  39. Die stadsmusikante – Gunther Komnick/Freda Linde
  40. Die storie van Ferdinand –
  41. Die verhaal van Pieng – Marjorie Flack en Kurt Wiese
  42. Die verstommende Vark – Paul Galdone
  43. Die vroutjie van Stavoren
  44. Die wolf en die sewe bokkies – Broers Grim
  45. Die wyse dwaas – Paul Galdone
  46. Dokter sprinkaan – A.E Carinus
  47. Eekhorinkies – Brian Wildsmith
  48. Gelukkige Hans – Paul Galdone
  49. Geraldine en die musiekmuis – Leo Lionni
  50. Haas en Skilpad – Brian Wildsmith
  51. Hoppetie Hobbelperd – Marie van der Merwe
  52. Huppelkind – WO Kuhne
  53. Jos en die bok – Freda Linde
  54. Jos en die sog – Freda Linde
  55. Karen en die konyntjie
  56. Kat en Kanarie – Michael Foreman
  57. Kerneels – Leo Lionni
  58. Klaas en sy bagger – Virginia Lee Burton
  59. Koning Hop – Helme Heine
  60. Kootjie Totjie – CJ Langenhoven
  61. Lennie – Robert McKlosky
  62. Luislang se party – Brian Wildsmith
  63. Madeleine – Ludwig Bemelmans
  64. Manus en sy eekhoring – Hans Peterson
  65. My eseltjie Benjamin – Hans Limmer en Lennard Osbek
  66. Net ekke – Marie Hall Ets
  67. Nie so vinning ie, Songololo – Niki Daly
  68. Nokboos en die olifante
  69. Nou wil almal sien – Rona Rupert
  70. Olifantjie in die put
  71. Ons geheim – Marie Heese
  72. Ou man in die boom – Gareth Adamson
  73. Oud genoeg – Marjorie van Heerden
  74. Peet se stoeltjie – Ezra Jack Keats
  75. Pikkertjie – Paul Galdone
  76. Sambreel – Taro Yashima
  77. Sjan se gelukkige mes – Jean Merril
  78. Skillie die Skilpad – Joe Zimmelman
  79. Snip die hondjie – Corlia
  80. Snorrie se nuwe dag – Sonja en Brigitte Schroder
  81. Stadsmuis en veldmuis – Komnick/Freda Linde
  82. Stoffel, die Gloeilampie – Joey Raimondo
  83. Swemmertjie – Leo Lionni
  84. Toe Pieter weggeraak het – Hans Peterson
  85. Thabita – Kate Seredy
  86. Thomas gaan weg uit die groot bos – Chris Scheffer
  87. Tjoek-tjoek – Virginia-Lee Burton
  88. Tsjieng-tieng en die eende – Marjorie Frybourgh
  89. Vlieg hoog, vlieg laag –
  90. Vlug van die ooievaars – Ivan Ganchev
  91. Vra vir Frederika – Rene Deetlefs
  92. Waarom die jakkals en krimpvark nie met mekaar praat nie – H Behrson
  93. Watis in Vos se sak – Paul Galdone
  94. Watter een is Pik – Robert Bright
  95. Ysterklou en die ongelukkige seerower – Anel Marè

 

Oudio boeke

  1. Die kleine Maja – Waldemar Bonsels
  2. Spoke eet nie suurkool nie – Gina Paqet
  3. Piet Plooi – Leonard Roggeveen
  4. Kaptein Kallie en die seeduiwel – Rolf Ulricke
  5. Die pikkewouters van Amper-Stamperland (word later hierdie week opgelaai) – Marie Heese